Kontynuując rozpoczętą w 2013 roku tradycję organizacji Skateboardowego Grand Prix Polski, już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejny skateboardowy cykl zawodów organizowany przez skaterów dla skaterów. Dla przypomnienia celem Grand Prix, dzięki ujednoliconemu systemowi oceniania i różnorodności miejscówek, jest stworzenie obiektywnego rankingu deskorolkowców w Polsce i ulepszenie standardów sędziowania zawodów skateboardowych. W dalszej kolejności jest szeroko rozumiana promocja skateboardingu oraz, a może przede wszystkim – dobra zabawa.

W zeszłym roku było aż siedem przystanków Grand Prix, jednak w tym roku podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu ich liczby, dzięki czemu każdy z riderów będzie miał lepszą możliwość skupienia się na tych kilku. Tegoroczną listę przystanków otwierają w sobotę 9 maja Ząbkowice Śląskie, a dalsze potwierdzone miejsca to:

  • Swarzędz
  • Bielawa
  • Rzeszów

Oczywiście wzorem minionych lat, nie zamykamy listy i chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem info@asoskate.pl.

Po co w ogóle tworzyć ranking? Żeby dać szansę na uczciwą i koleżeńską „rywalizację” tym riderom, którzy lubią śmigać na zawodach oraz po to, by potwierdzić lub obalić obiegową opinię o tym, że sponsoring w Polsce jest oparty tylko na znajomościach, a jak wiemy w każdej bajce jest ziarenko prawdy. Potencjalni sponsorzy poza wieloma innymi czynnikami powinni być także zainteresowani wynikami takiego cyklu.

Patrząc na to z drugiej strony (tej od dj’ki, stołu sędziowskiego i wieczornego melanżu) idea Grand Prix otwiera także możliwości na szeroką współpracę różnych działaczy, środowisk i organizatorów poszczególnych scen deskorolkowych w Polsce. Bardzo ważną rzeczą jest fakt, że cykl przedstawia deskorolkę jako coś trwałego, a nie przelotną modę. A co za tym idzie – pokazuje, że warto inwestować np. w zadaszone skateparki, które bardzo rozwijają deskorolkę. Większy rozwój skateboardingu, to też więcej skaterów. Czyli też więcej potencjalnych klientów dla core’owych skateshopów, z których wiele obecnie przeżywa trudniejszy okres.

Więcej o Grand Prix, kolejnych przystankach i zeszłorocznych edycjach sprawdzajcie na stronie www.asoskate.pl i na profilu www.facebook.com/asoskatepl
Na deser zapraszamy do obejrzenia video autorstwa Przemka Matejko podsumowującego zeszłoroczną edycję cyklu. Jeszcze raz dzięki wszystkim za udział, wsparcie i pozytywny klimat – https://www.youtube.com/watch?v=-Prg2xVUhJQ&feature=youtu.be

Do zobaczenia na desce!
W imieniu zarządu Stowarzyszenia ASO Skate,
Dominik Dudek
www.asoskate.pl
www.facebook.com/asoskatepl

aso