Nadszedł czas na drugi przystanek Skateboardowego Grand Prix Polski 2015, który odbędzie się w sobotę 4 lipca w wielkopolskim Swarzędzu koło Poznania.
O 11:00 rozpoczynają się zapisy, od 12:00 można się spodziewać pierwszych przejazdów. Uczestnictwo w zawodach jest za free, dojazd do Swarzędza od zachodu i wschodu autostradą A2 jest wygodny i szybki, na miejscu jest duża skateplaza, a pogoda zapowiada się słoneczna – czyli idealne składniki na małego tripa na deskę.

Zeszłoroczna impreza w Swarzędzu była bardziej niż udana – dobra deskorolka, duża skateplaza, chilloutowe otoczenie i wielka pula nagród – tak też i w tym roku się zapowiada. Zawody sponsorują: Miniramp.pl, HUF, Puma, Diamond, CHILL, Grizzly, Glassy – bardzo duże podziękowania dla nich wszystkich!

Zawody są pod patronatem burmistrza miasta i gminy Swarzędz, organizatorami są Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miasta Swarzędz, a partnerem Polska Asocjacja Skateboardingu.
Impreza w Swarzędzu jest drugim przystankiem w już trzecim cyklu Skateboardowego Grand Prix Polski, które – obok np. tworzenia alernatywy dla nawierzchni z kostki brukowej – jest jednym z działań Stowarzyszenia Polska Asocjacja Skateboardingu, które ma na celu podniesienie standardów w polskiej deskorolce, promocję skateboardingu, współpracę środowisk z różnych części kraju, wymiane doświadczeń oraz wspólne działanie na rzecz rozwoju skateboardingu. Idea polega na przeprowadzeniu profesjonalnego cyklu imprez deskorolkowych, których wynikiem jest obiektywny ranking skaterów biorących udział w cyklu. Wszystkie przystanki Skateboardowego Grand Prix Polski są sędziowane jednolitym systemem zgodnym z World Cup of Skateboarding, oraz organizowane według określonych wytycznych, jednakowych dla wszystkich organizatorów. Wyniki całego cyklu są sumowane, tworząc jasną klasyfikację polskich skaterów.

Dzięki udziale w Skateboardowym GP Polski, skaterzy mają większą szansę na zostanie dostrzeżonym i lepsze możliwości nawiązania profesjonalnej współpracy z dużymi deskorolkowymi firmami – zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Natomiast z perspektywy firm deskorolkowych, ranking zachęca do wspierania najlepszych skaterów. Od początku cyklu w 2013, co roku zwycięzca Skateboardowego Grand Prix Polski dostaje propozycję sponsoringu na konkretny sprzęt deskorolkowy.

11659214_1105618132800372_5650133809737903026_n

bieżące informacje na stronie FB wydarzenia: Link