Skateboardowe Grand Prix Polski jest jednym z działań Stowarzyszenia Polska Asocjacja Skateboardingu, które ma na celu podniesienie standardów w polskiej deskorolce.

Idea polega na przeprowadzeniu profesjonalnego cyklu imprez – deskorolkowych mistrzostw Polski, których wynikiem będzie obiektywny ranking skaterów w Polsce. Wszystkie zawody w cyklu są sędziowane jednolitym systemem, zgodnym z World Cup of Skateboarding, oraz organizowane według określonych wytycznych, jednakowych dla wszystkich organizatorów. Wyniki całego cyklu są sumowane, tworząc jasną klasyfikację polskich riderów – podobnie jak w wielu innych krajach, gdzie z powodzeniem narodowe rankingi funkcjonują od lat.

Dzięki udziale w Skateboardowym GP Polski, skaterzy mają większą szansę na zostanie dostrzeżonym i lepsze możliwości nawiązania profesjonalnej współpracy z dużymi deskorolkowymi firmami – zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Natomiast z perspektywy firm deskorolkowych, ranking zachęca do wspierania najlepszych skaterów.

Skateboardowe Grand Prix Polski 2017 – przystanki:
Przystanek 1 – 8-9.7.2017 Lines of Bielawa
Przystanek 2 – 14-16.7.2017 Rzeszów – Carpatia Extreme Festival
Przystanek 3 – 26.8.2017 Andrespol